Hasta Yatağı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hasta yatağı hastalara moral ve konfor vermesinin yanı sıra birçok özelliği ile de onları tedavi süreçlerine olumlu etkiler veriyor. Bu yüzden hasta yatakları hasta bakım ve tedavi hizmetlerinde mutlaka küçümsenmeyecek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Hasta yataklarının hastalara sağladığı faydalarının başında sahip olduğu portatif korkuluklar sayesinde hasta bütün gün boyunca olası düşmeler ve çeşitli kazalarda korunabilmekte ve güvenli bir yatış imkânı sunmaktadır.  Elektronik imkânları sayesinde hasta insan gücüne gerek duymadan istediği pozisyona gelebilmektedir. Ayrıca hasta yatağı ve havalı yatakların sağladığı en büyük fayda ise ne yazık ki hayatını yatağa bağımlı olarak devam ettiren bireylerde uzun süre yatmaktan kaynaklanan bası yaralarının meydana gelmesini önlemektir.

Hastaları bu yararlardan koruyabilmek için hasta yatarken belirli zaman aralıkları ile yön değiştirmesi gerekir. Hasta yatakları pozisyon değiştirme özelliğine sahip olduğundan dolayı hasta istenilen zamanda istenilen pozisyona getirerek, bası yaralarını oluşması engellenebiliyor.

Hasta Yatakların Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatakları ve hasta karyolası hastanın vücudu ile temas ettiği bölümlerin hava almasını sağlayabilecek özelliklerde tasarlanmıştır. Bu sayede hastalar uzun süre atmaktan dolayı meydana gelen bası yaralarında oluşması engellenmiştir. Hasta yatakları sağladığı konfor ve fiziksel darbeler ya da düşmelere karşı güvenlik önlemi sağlayan özellikleri dışında hava alabilen bir yapıya sahip olduğundan dolayı hasta yataklarını uzun süreli kullanmak zorunda olan hastaların en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Hasta yatakları aynı zamanda sadece yatağa bağımlı hastalar için değil, aynı zamanda ailenizin yaşlı fertleri ya da tedavisi evde yapılabilecek kısa süreli hastalıkların tedavisinde de tercih edilmelidir. Buna örnek verecek olursak cerrahi bir operasyon geçirmiş ya da vücudunda kırık vs. gibi hareket kabiliyetini kısıtlayan sorunlarda hem hastaya hem de hasta yakınına büyük yardımı dokunmaktadır.

Hasta Yatakları Nerelerde Satılır? Nasıl Temin Edilir?

Hasta yatakları medikal ürünleri satan birçok satına mağazasında kullanımına sunulmaktadır. Hasta yatağı ve hasta karyolası temini için medikal sektöründe hizmet veren kurumsal firmamızın tercih edebilirsiniz. Firmamız bünyesinde her hastanı ihtiyacına uygun havalı hasta yatağı modelleri, motorlu motorsuz hata yatağı modeller mevcuttur. Eğer hasta yatağına 6 ay ve daha kısa bir süre için ihtiyaç duyuyorsanız kurumsal firmamızın size özel sunduğu hasta yatağı kiralama hizmetlerinde faydalanarak aradığınız her tür özellikteki yatağı daha uygun fiyatlar ile temin edebilirsiniz Hasta yatağı kiralama hizmetleri konusunda her türlü yardımı sağlayan profesyonel ekibimiz firmamız bünyesinden kiraladığınız hasta yataklarını özel temizleme ve bakım işleminde sonra ürününüz paketlenerek evlerinize getirilir. Yatağa ve hastaya en uygun konum belirlendikten sonra yatağı kurulumunu bizzat montaj ekibimiz tarafından yapılıp, kullanımınıza sunulmaktadır

Firmamız bünyesinde temin edeceğiniz hasta yatakları gün sayısına göre hastalık aylık olarak belirlenmektedir. Ürünlerimizin her biri Avrupa standartlarına uygun olup, hastanın sağlığını tehlikeye atacak hiçbir unsur yer almamaktadır. Birinci sınıf üst düzey çalışmalar ve ileri teknolojiye sahip tasarımlar ile üretilmiştir.

Hasta Yatağını Kiralamak Mı Yoksa Satın Almak mı Daha Avantajlı?

Hasta yatağını kiralamak mı yoksa satın almak mı daha avantajlı, sorusunu belki de milyarlarca kişi sormuş ve kesin bir cevap bulamamıştır. Çünkü hasta yatağı temininde hangisini avantajlı olduğunu hastanın ihtiyacı belirlemektedir. Eğer hastanız 1 yıldan daha uzun süre hasta yatağında yatacaksa mutlaka satın almanız gerekmektedir.  Fakat hastanın 6 aydan ve daha kısa bir süre de hasta yatağına ihtiyaç duyuyorsa satın almak yerine hasta yatağı kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Kiralama konusunda ekip arkadaşlarımız size her türlü bilgiyi sunacak ve hastanıza en uygun hasta yatağını sizin fikriniz dâhilinde belirleyecektir.

Hasta Yatağı Fiyatlarında En İyi Avantajlar

Hasta yatağı fiyatı ürününü çeşidine özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Fiyat teklifi almak istiyorsanız kurumsal firmamızla iletişime geçebilirsiniz. İmalattan halka satış politikası ile hasta yatağı ve diğer medikal ürünlerin satışını ve kiralama hizmetlerini sunan kurumsal firmamızı size en uygun fiyatları sunmaya çalışıyor. Teknik şartnamesine uygun olarak hasta yatağı üretimi yapan kurumsal firmamız bünyesinden temin edeceğiniz hasta yatakları son derece işlevsel kullanışlı ve fonksiyonel özelliklere sahiptir. Fiyatlarımız güncel fiyatlar olup yatakları özelliklerine çeşitlerine göre belirlenmektedir.